Profesjonalne mycie elewacjiProfesjonalne mycie elewacji DealMax

Niezależnie od tego, z jakiego materiału powstał dany budynek, to mycie elewacji będzie jego nieodłącznym elementem prac porządkowych. Żadna powłoka nie będzie bowiem zawsze wyglądać jak nowa i z czasem będzie wymagała odświeżenia oraz impregnacji.

Brudna elewacja może być wynikiem zarówno kiepskiej lokalizacji, jak i panującej wilgoci czy podatnego na zabrudzenia tynku. To również konsekwencja zalegającego śniegu, promieni słonecznych lub stałych opadów deszczu. Niezależnie jednak od powodu, mycie elewacji powinno odbywać się regularnie, by nie doprowadzić do trwałego uszkodzenia ścian lub rozwoju grzybów, mchów czy glonów.

Mycie elewacji pomaga nie tylko uchronić budynek przed zagrożeniami, ale nadać mu również nowych walorów estetycznych, które czasem mogą być kluczowe w pozyskiwaniu klientów. Wygląd zewnętrzny firmy jak i pierwsze wrażenie są bowiem często kwestiami decyzyjnymi, świadczącymi o standardzie danego przedsiębiorstwa.

 

 
 
 

Impregnacja elewacji

By mycie elewacji przyniosło długotrwałe efekty, warto również zabezpieczyć powierzchnię przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Impregnacja elewacji nie tylko uchroni budynek przed wnikaniem wody i wilgoci z zewnątrz, ale zniweluje mikropęknięcia i utworzy dodatkową warstwę hydrofobową, zatrzymującą również związki soli czy wody opadowe. W dodatku impregnacja elewacji zredukuje ryzyko osadzania się porostów i pojawiania się wykwitów.

Niezaimpregnowana powierzchnia, może również z czasem utracić swój naturalny kolor.

 

Kompleksowość usług firmy Dealmax

Firma Dealmax nie tylko posiada wykwalifikowany zespół, który chętnie doradzi jakie mycie elewacji będzie najlepsze dla danej powierzchni oraz jaka impregnacja elewacji sprawdzi się najskuteczniej. To również doskonałe zaplecze maszynowe, dzięki któremu mycie elewacji może odbywać się na takich powierzchniach jak:

  • cegła
  • kamień
  • tynk (tradycyjny, jak i szlachetny, farbowany, akrylowy, silikonowy itp.)
  • metal
  • szkło
  • pcv

Mycie elewacji odbywa się głównie pod ciśnieniem gorącej wody. W przypadku silnych zabrudzeń, musi jednak zostać użyta profesjonalna chemia, która wspomaga proces czyszczenia. Impregnacja elewacji zależy z kolei od rodzaju nawierzchni, gdyż innego środka zabezpieczającego będzie wymagał gres, a innego marmur czy granit. Jeśli podłoże wykazuje odpowiednie parametry na życzenie klienta stosujemy również wosk, który nie tylko chroni wrażliwe materiały przed zużyciem, ale nadaje powierzchniom także wyjątkowego blasku, uwydatniając tym samym kolory.

Wyceny dokonujemy indywidualnie, po zapoznaniu się z obszarem czyszczenia i koniecznością użycia specjalnych środków. Zapraszamy do kontaktu!