Impregnacja posadzek betonowychImpregnacja posadzek betonowych Wrocław

Firma DealMax nie zamyka się wyłącznie na ogólne sprzątanie hal produkcyjnych, ale stale poszerza swą ofertę o jeszcze bardziej innowacyjne i profesjonalne usługi. Impregnacja posadzek betonowych to kolejna ważna pozycja, która powinna być wpisana w standardy każdego przedsiębiorstwa. Beton jest bowiem obecnie najczęściej wykorzystywanym materiałem we wnętrzach przemysłowych, jak i zakładach produkcyjnych, a ostatnio równie często spotykany jest w domowych łazienkach czy salonach. Moda na betonowe wnętrza, powinna nieść ze sobą świadomość obcowania z danym materiałem, jednak coraz częściej bagatelizowane są potrzeby tego kompozytu, przez co posadzka z czasem zaczyna tracić swoje cenne właściwości oraz idealny wygląd.

Posadzki betonowe są najbardziej narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. Poprzez dużą eksploatację i ruch wózków widłowych lub personelu w zakładach, beton staje się porowaty, przez co łatwiej pochłania płyny, oleje i inne substancje, często mogące mieć niekorzystny wpływ na jego strukturę. Dlatego prócz dokładnego czyszczenia, kluczową rolę powinna odgrywać impregnacja posadzek betonowych, pozwalająca utrzymać powierzchnię w doskonałym stanie przez długi czas.

 

 
 
 

Na czym polega impregnacja posadzek przemysłowych?

Impregnacja posadzek przemysłowych wykonanych z betonu, polega na rozprowadzeniu preparatów polimerowych w celu domknięcia porów. Po wyschnięciu, powłoka polimerowa zostaje profesjonalnie wypolerowana, emitując przy tym temperaturę, wyzwalającą dodatkowe reakcję chemiczne, zabezpieczające posadzki betonowe przed zanieczyszczeniami i czynnikami zewnętrznymi. Impregnacja posadzek betonowych sprawia, że powierzchnia jest gładka, estetyczna i nabiera wyjątkowego blasku.

Na takiej samej zasadzie przeprowadzana jest impregnacja posadzek przemysłowych, czyli tak zwana polimeryzacja podłóg. Polega ona bowiem na nałożeniu twardych warstw polimeru, odpornych na zniszczenia mechaniczne, które wnikają w posadzkę na głębokość 2-3mm, zabezpieczając ją przed wilgocią i brudem.

 

Impregnacja posadzek betonowych – zalety

Impregnacja posadzek przemysłowych wykonana przez naszą firmę, gwarantuje przede wszystkim podniesienie standardu firmy oraz polepszenie jej wizerunku w oczach potencjalnych klientów. Czysta i zadbana posadzka daje bowiem wrażenie prestiżu i dobrej organizacji w przedsiębiorstwie. Jednak prócz efektów wizualnych, impregnacja posadzek niesie za sobą również:

  • przedłużenie żywotności posadzki,
  • łatwiejszą konserwację i czyszczenie zaimpregnowanej powierzchni,
  • większe bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników.

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonana jest posadzka, warto pamiętać, że impregnacja powinna być regularnie powtarzana, przynajmniej raz na 3 lata, w celu zachowania jej najlepszych właściwości.

Wyceny dokonujemy indywidualnie, uwzględniając powierzchnię oraz strukturę posadzki, a także niezbędny do realizacji specjalistyczny sprzęt.